Učitelská platforma nesouhlasí s výroky Terezy Hyťhové

tisková zpráva

V uplynulých dnech média uveřejnila rozhovor s nově zvolenou poslankyní za SPD Terezou Hyťhovou, která mimo jiné ve svých odpovědích reaguje na fotografii žáků první třídy základní školy v Teplicích. Na této fotografii bylo zachyceno velké množství dětí cizích státních příslušníků žijících v České republice.

Z dikce paní poslankyně je patrné, že jí nijak nevadí nenávistné komentáře k fotografii malých dětí, kterou média a sociální sítě uveřejnila. Je velice zarážející uvedené skutečnosti číst od zákonodárkyně, která by měla v první řadě myslet na základní lidská práva a svobody a nikoliv veřejně schvalovat rasovou a národnostní nesnášenlivost. Velmi nás navíc překvapuje, že se podobnému jednání propůjčila žena, která je profesí pedagožka.

Předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová za své kolegy reaguje: “Učitelská platforma považuje za nutné reagovat na výroky slečny poslankyně Terezy Hyťhové a tvrdě je odmítnout. Je absolutně nepřijatelné, aby někdo, kdo se prezentuje jako učitel, ‘chápal nenávistné útoky’, které vyvolala fotografie prvňáčků z Teplicka. Jsme přesvědčeni, že jde o výjimečný případ, a že naprostá většina učitelů chápe nutnost bezpředsudkového postoje k dětem.“

Jana Šindlerová z Učitelské platformy dodává: “Doufám, že se k tomu odmítavým způsobem vyjádří všechna sdružení zastupující učitelskou veřejnost. O podobných případech by učitelská veřejnost neměla mlčet.”

Zástupci sdružení Učitelská platforma nebudou podporovat jedince, kteří svými výroky a jednáním poškozují dobré jméno učitelské veřejnosti a jakkoliv škodí žákům. Jsme přesvědčeni, že podobná vyjádření nepatří do školního prostředí a nejsou učitelské profese nijak hodna.

 

Petra Mazancová, předsedkyně Učitelské platformy

Email: info@ucitelskaplatforma.cz, tel.: 608 448 978, web: ucitelskaplatforma.cz

Václav Víška, mediální zástupce Učitelské platformy

Email: media@ucitelskaplatforma.cz, tel.: 777 484 221

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email